egzaminy


Egzaminy językowe z angielskiego

Kursy angielskiego do egzaminów

Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 90 min.

EGZAMINY

  • Egzaminy maturalne patrz: MATURA. 
  • Egzamin ósmoklasisty – kursy dla nastolatków na poziomach pre- intermediate i intermediate, przygotowują do egzaminu ósmoklasisty. Na wyższych poziomach wystarczy uczestnictwo w dodatkowych, piątkowych warsztatach egzaminacyjnych.
  • Egzaminy gimnazjalne – kursy dla nastolatków na poziomach pre- intermediate, intermediate i upper – intermediate przygotowują do egzaminu gimnazjalnego z j. angielskiego w wersji podstawowej. Prowadzimy również kursy do egzaminu gimnazjalnego z j. angielskiego w wersji ROZSZERZONEJ.  Przy zapisie konieczne poziomowanie.

Egzaminy Cambridge: FCE, CAE, CPE i IELTS 

  • Egzaminy Cambridge zwalniają z lektoratów na studiach oraz otwierają drogę do najbardziej atrakcyjnych stypendiów zagranicznych w ramach programu Erasmus+.
  • Egzaminy Cambridge dają najbardziej rzetelne potwierdzenie znajomości języka angielskiego w Polsce i za granicą, ponieważ osoby, które zdawały egzaminy Cambridge nie mają najmniejszego problemu ze zdaniem innych typów egzaminów na porównywalnych poziomach. Innymi słowy, jeżeli zdałeś np. CAE, to zdasz również bez przygotowania IELTS, TOEIC lub TOEFL lub PTI. W drugą stronę taka zależność nie zachodzi. Certyfikaty CAE i CPE zachowują ważność przez całe życie osoby zdającej.
  • Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu po 90 min. Raz w tygodniu prowadzi je lektor polski a drugi raz native speaker. Lektorzy mają wieloletnie doświadczenie w skutecznym przygotowaniu do egzaminów Cambridge.
  • Dwa razy w roku w grudniu i w marcu przeprowadzane są egzaminy próbne – tzw. Mock Exams, pozwalające określić stopień przygotowania słuchacza do egzaminu w najbliższej sesji egzaminacyjnej. W trakcie egzaminów próbnych korzystamy z autentycznych materiałów, tzw. past papers.
    Nasi uczniowie mają też możliwość skorzystać z Cambridge Pre-testing Sessions – bezpłatnych egzaminów próbnych FCE i CAE, organizowanych przez British Council.
  • Dzięki współpracy z British Council w ramach programu ADDVANTAGE nasi Słuchacze nie muszą się troszczyć o formalności i mają niższe ceny egzaminów.

TOEIC

z języka angielskiego, przeznaczonym dla osób chcących sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego w kontekście pracy w międzynarodowym środowisku.
TOEIC® wybierają go menadżerowie ds. zarządzania zasobami ludzkimi w firmach, specjaliści ds. rekrutacji, uczelnie państwowe i prywatne oraz klienci indywidualni, ponieważ TOEIC® ma formę testu poziomującego, a więc jest obiektywny, dostępny na życzenie i niedrogi.

Format egzaminu
Egzamin TOEIC® ma format testu wyboru i składa się z 200 pytań, podzielonych na dwie części: Listening Comprehension (rozumienie ze słuchu) oraz Reading Comprehension (czytanie). Egzamin trwa 2 godziny.
Pytania egzaminu bazują na autentycznych próbkach języka, sytuacjach, które mają miejsce w codziennym życiu osób pracujących w firmach, gdzie wykorzystywany jest język angielski – rozmowy, negocjacje, spotkania, podróże służbowe, przyjęcia i uroczystości, dokumentacja wewnętrzna, procedury itp.
Zapraszamy do źródła na oficjalną stronę TOEIC.

Przygotowujemy do egzaminu TOEIC (Test Of English for International Communication).
TOEIC® jest międzynarodowym egzaminem. 

PTE

Przygotowujemy naszych Słuchaczy do Egzaminu PTE, czyli Pearson Test of English w wersji General lub Academic. Egzamin ten ma 5 poziomów od A2 do C2. Można zdawać wybrany poziom. Zapewniamy dostęp do testów i past papers. Przygotowujemy w ramach lekcji indywidualnych lub konsultacji.