dla dorosłych


Lekcje niemieckiego dla dorosłych

Język niemiecki dla dorosłych

 • Zajęcia dla dorosłych odbywają się 2 razy w tygodniu po 90 min. (info na grafice)
 • Możliwe opcje terminowe przy ul. Klonowica 17d oraz Beskidzkiej 30a:
    w terminach:    poniedziałek – środa   lub wtorek – czwartek 
   w godzinach:  18.00 – 19.30   19.40 – 21.10    18.00 – 19.30     19.40 – 21.10
 • Celem kursów jest szybkie nauczenie aktywnego, swobodnego i poprawnego porozumiewania się w języku niemieckim.
 • Ćwiczymy umiejętność rozmowy już od samego początku nauki. Nasi Słuchacze stale ćwiczą mówienie poprzez dialogi sterowane, odgrywanie ról i gry komunikacyjne w parach i grupach.
 • Stosujemy aplikacje internetowe. które ułatwiają zapamiętywanie słownictwa.
 • Zaopatrujemy naszych Słuchaczy w płyty CD/pliki mp3 z materiałami do słuchania w domu lub samochodzie. Poprzez odsłuchiwanie materiałów, przerobionych na kursie, Słuchacz bez wysiłku zapamiętuje zwroty i wyrażenia.
 • Pomagamy:

  – pozbyć się blokad w mówieniu,

  – dostosować sposób nauki do osobowości Słuchacza,

  – stworzyć przyjazną atmosferę, w której nauka staje się frajdą;

 • Każdy Słuchacz może korzystać z bezpłatnych, indywidualnych konsultacji w razie opuszczenia zajęć kursowych.  Termin konsultacji ustala się w sekretariacie szkoły.

Poziomy zaawansowania:

      

Niemiecki dla dorosłych

Niemiecki jest niezwykle fascynującym językiem do nauki, ze swoją skomplikowaną gramatyką i ciekawymi niuansami. Lekcje niemieckiego dla dorosłych skupiają się na wszystkich aspektach językowych, w tym na czytaniu, pisaniu, mówieniu i rozumieniu ze słuchu. Ponadto lekcje te pomogą Państwu poszerzyć wiedzę o kulturze i historii Niemiec, jak również doszlifować wymowę i inne ważne umiejętności w zakresie konwersacji po niemiecku. Dzięki kursom niemieckiego dla dorosłych w szkole językowej Syllabus w krótkim czasie nabiorą Państwo pewności siebie i będą w stanie swobodnie porozumiewać się z rodowitymi Niemcami.

Nauka języka niemieckiego dla dorosłych

Niezależnie od tego, czy uczą się Państwo języka niemieckiego dla siebie, czy do celów zawodowych, udział w zaawansowanym kursie jest świetnym sposobem na podniesienie swoich umiejętności. Na kursie zaawansowanym mogą Państwo nauczyć się bardziej złożonych zagadnień gramatycznych, słownictwa i wymowy, aby stać się biegłymi w tym języku. Oto kilka powodów, dla których dorośli powinni rozważyć zaawansowany kurs niemieckiego:

Zdobądź mistrzostwo w gramatyce i słownictwie  

Kurs zaawansowany daje możliwość zagłębienia się w różne aspekty niemieckiej gramatyki i słownictwa. Będą Państwo mogli zapoznać się z podstawowymi elementami języka, a także zgłębić w bardziej skomplikowane szczegóły, takie jak koniugacja czasowników, zasady płci, przypadki rzeczowników i struktura zdania. Dzięki temu lepiej zrozumieją Państwo, jak działa ten język i będą mogli się nim posługiwać w sposób naturalny i pewny.

Ćwicz konwersacje z native speakerami  

Kursy niemieckiego dla dorosłych oferują możliwość ćwiczenia swoich umiejętności konwersacyjnych z native speakerami, którzy pomagają udoskonalić wymowę i intonację. Ten rodzaj środowiska pozwala ćwiczyć prawdziwe rozmowy, które mogą dorośli spotkać w życiu codziennym.

Popraw umiejętności rozumienia ze słuchu

Zajęcia dla zaawansowanych są również korzystne dla poprawy umiejętności rozumienia ze słuchu, ponieważ słuchacze będą wystawieni na trudne materiały dźwiękowe, które wymagają od nich skupienia się na niuansach, aby dokładnie zrozumieć, co jest mówione. Pomaga to w budowaniu umiejętności aktywnego słuchania, tak aby dorośli mogli efektywnie współdziałać z rodzimymi użytkownikami języka i lepiej rozumieć materiał mówiony, kiedy spotkają się z nim w prawdziwym życiu.

Język niemiecki na poziomie zaawansowanym nie jest łatwym zadaniem do nauki. Jednak wysiłek i poświęcenie wymagane do osiągnięcia wyższego poziomu znajomości języka niemieckiego może stworzyć wiele ekscytujących możliwości dla tych, którzy je osiągną. Zdobycie biegłości w języku niemieckim może otworzyć drogę do niemieckich zasobów edukacyjnych i niemieckiej kultury, które wcześniej były niedostępne, a także dać dostęp do niemieckojęzycznych programów studiów zagranicznych lub ofert pracy. Dzięki lepszej znajomości języka niemieckiego, osoby posługujące się nim są w stanie wykorzystać nowo zdobytą wiedzę jako narzędzie do komunikacji, poznania kultury i otworzenia sobie drzwi na więcej możliwości, czy to zawodowych, czy prywatnych.